Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

Danışmanlık ve Proje Hizmetlerimiz

Son Güncelleme
Mart 2023

Optimum Planlama, Tedarik Zinciri Planlama konularında 'odaklı' danışmanlık ve proje hizmetleri sunmaktadır.

Red Bull Türkiye
S&OP/DP Projesi, 2022

Makbul Kuruyemiş 
S&OP Projesi, 2021

NIVEA Beiersdorf
S&OP/DP Projesi, 2019

SİKA Türkiye
S&OP Projesi, 2018

ÇİLEK Mobilya
S&OP Projesi, 2017

 

Bu kapsamda, aşağıdaki başlıklar altında kurumsal ihtiyaçların belirlenmesine yönelik eğitim, workshop ve değerlendirme hizmetlerini tamamlayıcı nitelikte süreç iyileştirme ve yapılandırma hizmetleri sunulmaktadır.

  –  Satış ve Operasyon Planlama, S&OP/IBP

  –  Talep Planlama ve Tahminleme

  –  Üretim Planlama ve Çizelgeleme

  –  Depo Planlaması ve Stok Yönetimi

  –  Tedarik Zinciri Performans Yönetimi

  –  İş Süreçleri Yapılandırması

Kurumsal performansın artırılması planlama süreçlerinin kurum içerisinde doğru şekilde yapılandırılması ve operasyonel işleyişin sürekli şekilde iyileştirilmesi ile sağlanabilecektir.

 

 

Hangi tedarik zinciri süreçlerinde iyileştirme yapılabilir?

Tedarik zinciri yönetimi ve dolayısıyla planlamada mükemmellik hedefleyen kurumların belli başlı fonksiyonel planlama süreçlerine ihtiyacı vardır. Bu süreçler ana hatları ile aşağıda özetlenmiştir.

Optimum Planlama 'İş Süreçleri Eğitim ve Öğrenme Modeli'

Bu fonksiyonlar ile ilgili detaylı bilgi için, Makale: 'Tedarik Zinciri Yönetiminde Mükemmellik nedir?'

 

Bu kapsamdaki temel danışmanlık faaliyetlerimiz şu şekilde özetlenebilir:

– Mevcut durum ve süreç analizi, ihtiyaç belirleme ve yol haritası oluşturma

– Kurumsal süreçleri ve organizasyonu iyileştirme ve yapılandırma

– Gerekli teknolojik araç gereksinimlerinin belirlenmesi ve kavramsal tasarımı

– İlgili çalışanların bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirme

– Uygulamaya alma, takip ve raporlama

 

 

Optimum Planlama yazılım satışı yapıyor mu?

Optimum Planlama, herhangi bir yazılım çözümünün promosyonunu yapmamaktadır. Sadece, Tedarik Zinciri Geliştirme Projeleri kapsamında yazılımın zorunlu olarak  değerlendirildiği durumlarda, yazılımda olması gereken veri saklama, veri işleme ve raporlama gibi kabiliyetlerin belirlenmesi ile teknik şartnamelerin (RFP) hazırlanması konusunda danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Kurumsal performansınıza nasıl katkıda bulunabileceğimize dair daha detaylı bilgi ve talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

Kurumların öncelikli olarak yapmaları gereken, mevcut planlama süreçlerinin eksiklerini ve ihtiyaçlarını belirlemek, sonrasında da süreçlerini nasıl yapılandırması gerektiğini kurgulamaktır.

Optimum Planlama, tedarik zinciri planlama süreçlerinde mükemmellik odaklı eğitimler ile danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Dr. İlker Güçlü   |   Kurucu, Optimum Planlama   |  Özgeçmiş için tıklayınız.

Bu yazı, genel bilgi amaçlıdır. Sözü edilenler her kurum için geçerli olmayabilir.

 

 


Kurumsal performansınıza sunabileceğimiz katkıları öğrenmek için,

 

Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri


Telefon    : +90 (216) 322 41 70

E-posta   : info@optimumplanlama.com

Adres      : Mayıskuşu Sk. No.50/8, Beykoz, İstanbul, Turkey


 

 

 

BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim Programları

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Süreç Analizi ve Tasarımı Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Kurumsal Eğitim Serileri Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Açık Eğitim,, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop,, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon, Rekabet ve Dijitalleşme Odaklı Süreç Analizi ve Tasarımı