Ana Sayfa     |     Hakkımızda     |      EN

             Bize Ulaşın:

Online Eğitim Takvimi için tıklayınız     |    (0216) 3224170

 

 

Optimum Planlama Hakkında

 

 

Optimum Planlama, kritik planlama süreçlerde görevli yöneticilerin ve çalışanların gerekli bilgi ve becerilerini geliştirerek kurumsal performansı artıracak profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Profesyonel eğitim programları portföyümüzü görüntülemek için tıklayınız.

 

Eğitim hizmetleri kapsamında sunulan programlar şu şekildedir:

 

 

– Tedarik Zinciri Yönetimi Programları


– Kalite Yönetimi Programları


 

– Ürün ve Tasarım Geliştirme Programları


 

 

Optimum Planlama 2011 yılında Dr. İlker Güçlü tarafından kurulmuştur.

 

 

 

Dr. İlker Güçlü Hakkında

 


 

İlker Güçlü, Endüstri Mühendisidir ve 2003'ten bu yana sanayiye yönelik danışmanlık ve eğitim faaliyetlerinde görev yapmaktadır.


İzmir doğumlu olan İlker Güçlü, ortaokulu İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde, lise 1 ve 2'yi İzmir Fen Lisesi'nde lise son sınıfı ise İzmir Özel Türk Lisesi'nde okumuştur. ÖSS'de ve ÖYS’de Türkiye genelinde ilk 100 içerisine girerek Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü kazanmış ve bölümü Onur Sertifikası ile tamamlamıştır.


2003 yılında tam zamanlı araştırmacı olarak göreve başladığı TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nde endüstriye yönelik programların ve projelerin geliştirilmesinde ve sunumunda görev almıştır. TÜBİTAK'ta çalıştığı süre boyunca Ar-Ge Mühendisliği, Ürün Geliştirme Mühendisliği, Üretim ve Montaj Uyumlu Tasarım (DFMA), Robust Tasarım gibi ürün ve tasarım geliştirme odaklı faaliyetlerinin yanı sıra İstatistiksel Proses Kontrol ve İstanbul Sanayi Odası işbirliği ile yürütülen İş Geliştirme programlarının tasarımı, geliştirilmesi ve sunumunda görev yapmıştır. İlgili başlıklarda birçok kamu kurumu ve özel şirket ile yürütülen danışmanlık projelerinde çalışmıştır.


Güçlü, 2011 yılında kurduğu OPTIMUM PLANLAMA bünyesinde kurumların planlama kabiliyetlerini iyileştirerek kurumsal performansı artırmaya odaklı eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İlker Güçlü, Eylül 2017 itibariyle sadece üretim planlama, talep planlama ve çizelgeleme eğitimleri kapsamında yaklaşık 300+ farklı firmadan gelen 1.600+ üst-orta kademe yönetici ve çalışana eğitim vermiş, global ve yerli firmalar ile kurumsal yönetim ve planlama süreçlerini iyileştirme odaklı danışmanlık projeleri gerçekleştirmiştir. Güçlü'nün Optimum Planlama kanalıyla sanayiye sunmakta olduğu hizmetlerin ve referanslarının güncel listesini www.optimumplanlama.com adresinden inceleyebilirsiniz.


Profesyonel çalışma hayatının paralelinde akademik kariyerini de sürdüren Güçlü, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesini, 2015 yılında da yine aynı bölümden Doktora derecesini almaya hak kazanmıştır. Güçlü, Ankara Bilim Üniversitesi'nin Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tedarik zincirlerinde ve üretim sistemlerinde yönetim, iyileştirme, planlama ve optimizasyon konulu dersler vermektedir.
 

 

İletişim için:

info@optimumplanlama.com

www.linkedin.com/in/ilkerguclu/

 

 

 

« BAŞA DÖN

 

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Talep Planlama nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Üretim Planlama nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim ve Sertifika Programları

Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Talep Planlama ve Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Ana Üretim, Kapasite & Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Stok Yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama İşgücü Planlama Optimizasyon Teknikleri Kalite Yönetiminin Temelleri İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2020, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC,