Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

Optimum Planlama Hakkında

 

Eğitimler ve danışmanlık hizmetleri, planlama alanındaki trendleri, yenilikçi teknikleri ve yaklaşımları takip ederek planlamanın tüm boyutlarını firmalara sunacak şekilde Optimum Planlama tarafından geliştirilmekte ve sunulmaktadır.

İş Süreçleri Eğitim ve Öğrenme Modelimiz kapsamındaki eğitim modülleri aşağıdaki ana başlıklar altında gruplanmıştır:

 

:: Satış ve Operasyon Planlama

:: Talep Planlama ve Satış Tahminleme

:: Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme

:: Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri

 

:: Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi

:: Rekabet Stratejileri ve Organizasyon

:: Lojistik ve Dağıtım Yönetimi

:: Sürekli İyileştirme: Kalite Yönetimi, Yalın

 

 

Optimum Planlama, Dr. İlker Güçlü tarafından 2011 yılında kurulmuştur.

Dr. İlker Güçlü Hakkında


 

İlker Güçlü, Endüstri Mühendisidir ve 2003'ten bu yana sanayiye yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde görev yapmaktadır.

İzmir doğumlu olan İlker Güçlü, ortaokulu İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde, liseyi İzmir Fen Lisesi'nde okumuştur. ÖSS'de ve ÖYS’de Türkiye genelinde ilk 100 içerisine girerek Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü kazanmış ve bölümü Onur Sertifikası ile tamamlamıştır.

2003 yılında tam zamanlı araştırmacı olarak göreve başladığı TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nde endüstriye yönelik eğitim ve danışmanlık programının tasarımında ve sunumunda görev almıştır. Üzerinde çalıştığı başlıca konular, Arge Mühendisliği, Ürün Geliştirme Mühendisliği, Üretim ve Montaj Uyumlu Tasarım (DFMA), Taguchi Robust Tasarım gibi teknoloji, ürün ve proses geliştirme odaklı programlar; İstatistiksel Proses Kontrol, Kalite Yönetimi; Performans Yönetimi, Stratejik Yönetim, Pazarlama Yönetimi, Finans Yönetimi ve İş Geliştirme ile Tedarik Zinciri Yönetimi ve Optimizasyonudur.

   

Profesyonel iş hayatının paralelinde akademik kariyerini de sürdüren Güçlü, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesini, 2015 yılında da yine aynı bölümden Doktora derecesini almaya hak kazanmıştır. Güçlü, 2016-2020 yılları arasında bir vakıf üniversitesinin Endüstri Mühendisliği bölümünde tam zamanlı öğretim üyesi olarak üretim sistemlerinde ve tedarik zincirlerinde tasarım, planlama ve analiz konularında dersler vermiştir.

Güçlü, 2011 yılında Optimum Planlama’yı kurmuştur. 2024 yılı Ocak ayı itibariyle sadece tedarik zinciri yönetimi ve planlaması alanında düzenlediği 250+ eğitim ile 500+ farklı firmadan gelen 2.500+ üst-orta kademe yönetici ve çalışana ulaşmıştır. Aynı zaman aralığında global ve yerli kurumsal firmalar ile yönetim ve planlama süreçlerini iyileştirme odaklı danışmanlık projeleri gerçekleştirmiştir.

Güçlü'nün sanayiye sunmakta olduğu hizmetlerin ve referanslarının güncel listesini incelemek için tıklayınız.

 

İletişim için: info@optimumplanlama.com

 

LinkedIn'de takip edin

 

Umut Alver Güçlü, MSc Hakkında


 

Umut Alver Güçlü, Endüstri Yüksek Mühendisidir. 2008-2022 yılları arasında global teknoloji firmalarında satış ve pazarlama birimlerinde yöneticilik yapmıştır. Kasım 2022 itibarı ile Optimum Planlama'da Yönetici Ortak olarak çalışmaya başlamıştır.

İstanbul doğumlu olan Umut Alver Güçlü, ortaokul ve liseyi Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nde okumuş ve okul ikincisi olarak lise eğitimini tamamlamıştır. Lisansı Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ile yüksek lisansı Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde okumuştur.

2008-2010 yılları arasında Orange Business Services'de Satış Operasyonları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında Diebold Inc.'de Satış Yöneticisi, 2014-2015 yılları arasında Microsoft Türkiye'de OEM Pazarlama Yöneticisi, 2015-2017 yılları arasında Diebold Inc'de Ülke Satış Müdürü, 2017-2022 yılları arasında Diebold Nixdorf'da Yazılım Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev almıştır.

Donanım, yazılım ve hizmet satışlarının yanı sıra, satış tahminleme, bütçeleme, satış operasyonları, fiyatlama ve pazarlama konularında  sektör tecrübesine sahip Güçlü, Optimum Planlama'da satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra danışmanlık projelerinde de görev almaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Güçlü'nün sanayiye sunmakta olduğu hizmetlerin ve referanslarının güncel listesini incelemek için tıklayınız.

 

İletişim için: info@optimumplanlama.com

 

 

BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim Programları

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Süreç Analizi ve Tasarımı Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Kurumsal Eğitim Serileri Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Açık Eğitim,, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop,, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon, Rekabet ve Dijitalleşme Odaklı Süreç Analizi ve Tasarımı