Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

Eğitim Katılımcılarının Yorumları

Yorumlar Ana Sayfası

Talep Planlama ve Satış Tahminleme Eğitimi Yorumları


Yorum Sayfaları:

1-100

101-200

201-300

301-400

401-500

501-600

601-700

701-800

801-900

901-1000

 

"Eğitimin Talep Planlama konusunda tüm konuları kapsadığını, tüm önemli noktaları öğretebildiğini belirtmek isterim. Faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum..."

– Hafure Özer Demirci, Yurtiçi Tedarik Zinciri Müdürü, LC WAIKIKI

"Kesinlikle çok faydalı bir eğitim oldu. Üzerinde çalışmakta olduğumuz tahmin projelerine farklı açılardan neler kazandırabileceğimizi gördük. Emeğiniz için teşekkürler..."

– Mustafa Tilkat, İş Zekası ve Analitiği Uzman Yardımcısı, LC WAIKIKI

"Temel tahmin tekniklerini birbirileriyle ilişkileri içerisinde öğrenmek ve hangi durumda hangisini kullanamam gereğini kavramak, geleceğe ilişkin varsayımlarımı daha özgüvenle yapmamı sağlayacaktır. Gelecek ile ilgili daha az sapmalı  tahminleri, belirli tekniklerle yapabiliyor olmanın, daha doğru planlama yapma üzerinde etkili olacağını, bunun da "iş başarısına" pozitif katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle tahmin teknikleri eğitimi; "karmaşıklıkta yol alma" ve "belirsizliği belirlilik biçimine dönüştürme" uğraşımda anlamlı bir katkı sağlayacaktır."

– Bülent Uyar, Bölge Müdürü, LC WAIKIKI

"Merhabalar, gereksiz detaylara girmeden konunun temelinde ve özünde kalarak boğmadan akıcı bir dilde vizyoner bir eğitimdi. Şirketimizde var olan ve şu ana kadar denediğimiz sistemleri nasıl iyileştirmemiz gerektiğini ve de süreçlerimize nasıl katkıda bulunacagimızı sağlayan etkin ve verimli bir eğitimdi..."

– Hasan Basri Kara, Talep Planlama Yöneticisi, FLORMAR

"Kişisel olarak katkısının çok fazla olduğunu söyleyebilirim. Uygulamaya geçildiği zaman kurum içinde oldukça faydası olacaktır. Bilgilerin tazelenmesi ve yenilerinin eklenmesi açısından da oldukça katkısı oldu..."

– Merve Kalın, Talep Planlama Uzmanı, FLORMAR

"Faydalı, çok yönlü düşünmeyi sağlayan bir eğitim oldu..."

– Elif Cemre Bice, Talep Planlama Uzmanı, FLORMAR

"İki günü çok faydalı geçirdim. Talep Planlama konusunda eksiklerimi giderip verilere ve grafikleri farklı bakış açısıyla bakmayı öğrendim. Kendi satış datalarıma öğrendiklerimi uygulayıp analiz etmek için sabırsızlanıyorum. Değerli bilgileriniz için teşekkürler..."

– Gözde Yolcu, Satış Operasyon Planlama Mühendisi, LEZİTA (ABALIOĞLU)

“Mevcut durum değerlendirmesi için son derece faydalı, geleceğe ışık tutan bir eğitim. Teşekkürler…”

– Elif Saka, Planlama Uzmanı, SİKA YAPI KİMYASALLARI

"Eğitim içeriğinde de değinildiği üzere, günümüzde bir firmanın büyüklüğünün en temel göstergelerinden biri ve piramidin en üstündeki olgu, o firmanın yapmış olduğu doğruya en yakın talep planlama ile doğru orantılıdır. Bu bağlamda verilen eğitim "Doğruya En Yakın" talep planı yapma konusunda yeterli bilgiyi vermiştir..."

– Erkan Güzel, Tedarik Zinciri Şefi, FOXCONN TR

"Bilinen bilgilerle birlikte üzerine daha fazla değer eklenebilecek bir eğitimdir. Bir süreç içerisinde bilinmeyen daha doğrusu göze batmayan ancak çok önemli noktalara etki eden bilgiler bulunmaktadır..."

– Burcu Özdemir, Üretim Planlama Uzmanı, DEVA HOLDİNG

"Şahsım ve kurumum adına çok verimli bir eğitim süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim. Aldığımız eğitimin uygulamadan olumlu sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum. Bu eğitim kesinlikle iş yaşantımızda, işleyişimizde farkındalık yaratacaktır. İlker Bey'e değerli anlatımlarından ve bilgi birikimlerini paylaşmasından dolayı çok teşekkür ediyorum..."

– Hasan Yaman, Satış ve Pazarlama Müdürü, RENGARENK MOBİLYA

“Şirket süreçlerinin işleyişi, doğru planlaması, uygulanması ve kontrol edilmesi adına çok doğru bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kendi şirketimin süreçlerin birçoğunu hali hazırda yapıyor olmasından gurur duydum. İyileştirilebilecek alanları saptamamda çok yardımcı oldu. Teşekkürler!...”

– Ferit Arda Kurtkale, Otomobil Planlama Uzmanı, HONDA TÜRKİYE

“Planlama süreçlerinin başlangıcı olarak, Talep Planlama ne kadar etkin yapılırsa devam eden süreçlerin planlanması da o kadar doğru olmaktadır. Daha uzağı görüp çok daha erken aksiyon almayı sağlayan talep planlaması konusundaki eğitimin şirketlerin müşteri memnuniyeti ve verimliliğine önemli katkılar yapacağını düşünüyorum…”

– Şefik Sucu, Üretim Planlama ve Kontrol Birim Yöneticisi, OTOKAR

“Gereksiz detaylara girmeden konunun özü ve önemli noktaları üzerinde duran bir eğitim. Uygulamalı örneklerle pekiştirilmesini ise oldukça faydalı buldum...”

– Ayşe Selen Özkan, Ürün Tedarik Şefi, PAŞABAHÇE MAĞAZALARI

“Basit ve anlaşılır olarak başlayıp sonrasında detaylandırıldığı için akılda kalıcı ve kolay öğrenilir şekilde sunum yapılıyor. Aynı zamanda katılımcının konuya katılımı da usta bir şekilde sağlanıyor. Görsellik ve içerik açısından sıkılmadan takip edebildim. İstatistiksel hesaplamaların detayları açısından bana çok katkı sağladı. Programa gelmeden önceki amacım mevcut işimi daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabileceğim yetiyi kazanmaktı. Eğitimden sonra bunun gerçekleştiğini düşünüyorum. Her şey için İlker Bey’e çok teşekkür ediyorum…”

– Elif Tersakan, Demand & Inventory Planner, ARCHROMATURKEY

"Talep Planlama ve S&OP süreçleri hakkında almış olduğumuz detaylı eğitim ile kurum içi uygulamalarımızın oldukça iyileşeceğine inanmaktayım. Eğitim kapsamı oldukça verimliydi. Ayrıca eğitmen yetkinliği ve sunum oldukça keyifliydi. Teşekkür ederiz..."

– Buket Yıldırım, İletişim Merkezi Müdürü, BARİLLA

"Talep planının nasıl yapılacağı ve bunun işletmelere neler katacağını göstermesi bakımından çok yararlı oldu..."

– Emrullah Sivri, Fabrika Planlama Yöneticisi, BARİLLA

"Eğitimin içeriği, paylaşım şekli oldukça faydalı oldu. Verilen örnekler, eğitim süresi içerisinde ve sonrasında kullanılabilecek türdendi. Farklı bakış açıları, sayısal teknikler içinde bulunduğumuz süreçleri gözden geçirmemize imkan vermiştir. Bu güzel eğitim için İlker Bey'e teşekkür ederiz..."

– Burcu Özçivit, Demand Planning Professional, BARİLLA

"Eğitimin içeriği ve sunumu oldukça verimliydi. Talep Planlama'ya dair tüm konular uygulamalı ve örneklerle gayet açıklayıcı ve kapsamlı olarak anlatılmıştır. Eğitime katıldığım için çok memnunum konu ile ilgilenen herkese tavsiye ederim. İlker Bey'e katkısından dolayı teşekkür ederim..."

– Selin Elmas, İletişim Merkezi Uzmanı, BARİLLA GIDA

"Son derece yalın ve ufuk açıcı bu eğitim için Optimum Planlama'ya teşekkür ederim. Hem kişisel gelişimimi hem de performansımı artıracak..."

– Burak Şentürk, Satın Alma ve Talep Planlama Yöneticisi, ARTSANA

“Çoğu kurumda planlama kişilere ve inisiyatiflerine göre yapılsa da aslında karlılığı ve profesyonelliği artırmak için önem verilmesi gereken bir alandır. Bunun için de böyle bir eğitimin alınması zaruridir…”

– Özge Cesur, Dış Satın Alma Sorumlusu, ASKAYNAK

"Almış olduğumuz bu eğitim sayesinde Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri üzerinde durumsal farkındalık kazandık. İlgili konuların ve diğer şirket fonksiyonlarının birbirleriyle olan etkileşimlerini daha net bir şekilde kavradık. Talep Planlama bir şirket için başlangıç noktası ise bu konu hakkında bu eğitimi almak da bu işin başlangıç noktasıdır yorumunu yapabilirim. Sn. İlker Güçlü'ye çok teşekkür ederim..." 

– Can Demir, Dış Satın Alma Uzman Yardımcısı, ECZACIBAŞI ASKAYNAK

“Etkin Talep Planlama sistematiği oluşturmaya yardımcı olacak fikirler ve uygulamalar konusunda bilgi veren bir program. Hem teorik hem de pratikte yaşanabilecekler konusunda bilgilendiğim bir eğitim oldu. S&OP süreci ile bu kısmın nasıl entegre çalışması gerektiği konusunda farkındalık edindim…”

– Ayşe Oruç, S&OP Yöneticisi, HERO BABY

“Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitiminin konuyla ilgili temel bilgi alma ve konuya daha geniş bir bakış açısıyla yaklaşma amacıyla faydalı olduğunu düşünüyorum. Kurumsal veya bireysel olarak alındığında yararlı olacağını düşünüyorum...”

– Gizem Halil, Malzeme Planlama Sorumlusu, DALAN KİMYA

"Endüstri Mühendisliği eğitimi dahilinde aldığımız istatistik derslerini iş yaşamında canlı örneklere dahil etme noktasında sıkıntılar yaşanabilir. Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitimi tam da bu boşluğu doldurmaya yöneliktir. Sektör örnekleri ile resmi sade haliyle önümüzde sermiştir. Katılmanızı ve vakit ayırmanızı tavsiye ederim..."

– Nurgün Özgündüz, Yedek Parça Stok Kontrol Uzmanı, NİSSAN OTOMOTİV

"Türkiye'de birçok işletmede Talep Planlama yapılmamaktadır. Nadir sayıdaki gelişmiş işletmeler Talep Planlama tekniklerine önem vermektedirler. Bu eğitim ise Talep Planlama tekniklerinin temellerini vermektedir. En azından işletmeler bu temelleri uygularsa çok iyi seviyeye geleceklerine inanmaktayım..."

– Serdar Çınar, Lojistik ve Planlama Mühendisi, ÇİLEK MOBİLYA

"Talep Planlama konusunda ana kısımları itibariyle gayet açık ve net mesajları olan bir eğitim almış olduk. Şirket genelinde çok kolay bir biçimde uygulanabilirliğini gördük. Farkında olmadığımız birçok konuya ilgimizi çekmesi yönünden başarılı ve yeterli bir eğitim oldu. Teşekkür ederim..."

– Cumhur Erkılıç, Lojistik ve Planlama Mühendisi, ÇİLEK MOBİLYA

"Rekabetin günbegün arttığı her sektörde, taleplerin planlamasının ne kadar önemli olduğunu ve bunun için kullanılabilecek bir çok tekniğin olduğunu bu kadar güzel ve yalın bir dille anlatılabilecek bir eğitim için İlker Güçlü'ye teşekkür ederim."

– Ali Cem Çatak, Koordinatör, TÜPRAŞ

“Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri eğitiminde genel bilinen teknikler pekiştirilebilir, yeni öğreneceğiniz tekniklerle iş hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz…”

– Ömür Üstünel, Talep Planlama Müdürü, OPET FUCHS

"Daha önce katıldığım 2 eğitimde bahsi geçen Talep Planlama konusunu detaylı olarak ele aldık. Şirket olarak üzerinde durduğumuz konuları, farklı açılardan görme fırsatımız oldu. Faydalı ve yol gösterici bir eğitimdi. Teşekkür ederim…”

Gamze Çakır, Üretim Planlama Mühendisi, OPET FUCHS

“Zaten önemli olduğunu düşündüğüm Talep Planlama’nın bu eğitim ile birlikte çok daha fazla süreci olduğunu ve eksiklerimizin neler olduğunu gördüm. Uygulamamız gereken yöntemler hakkında da fikir sahibi oldum. Eğitimin içeriği ve güzel anlatım için İlker Bey’e teşekkür ederim…”

– Nazlı Üstünel, ‎Satış Destek Koordinatörü, OPET FUCHS

“Talep Planlama görevindeki herkesin Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitimini almasını öneririm. Bizim uygulamak isteyip de uygulayamadığımız birçok teknik bu eğitimde anlatılıyor. Talep Planlama için yalın ve anlaşılır bir dil kullanılarak almış olduğum bir eğitimdi. Talep Planlama süreci bu eğitimle daha anlaşılır hale geldi. Teşekkür ederim...”

– Yasemin Kaputluoğlu, OPET FUCHS

“Üretim planlama ve stok yönetiminde başarılı olmak için Talep Tahmin Teknikleri olmazsa olmaz bir eğitimdir…”

– Emre Yılmaz, Üretim Planlama ve Talep Planlama Müd., DELLA GIDA

“Hedefiniz lider şirket olmak ise farklı bakış açısı olan Optimum Planlama eğitimlerini almalısınız…”

Pınar Yıldız Öztürk, Talep Planlama ve Satış Destek Sorumlusu, NAKO İPLİK 

"Görmüş olduğum eğitim gayet verimliydi. İşini ciddiye alan kurumlara ilgili eğitimi almalarını tavsiye ederim. Firmanın üretimini veya sunacağı hizmeti şekillendirmesi konusunda talebi önceden tahmin edebilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum."

– Ararad Küçükoğlu, Sistem Satışları Şefi, ALARKO-CARRIER

"Amerika'yı tekrar keşfetmeye gerek yok, yeter ki eldeki mevcut verileri doğru kullanmayı bilelim. Doğru Talep Planlama bu şekilde daha kolay… Ayrıca İlker Bey'e duruşu, hazırlıkları ve özel ilgisi için çok teşekkürler. Umarım tekrar birlikte eğitim yapma imkanı buluruz..."

– Mehmet Onur Karacaer, Satış Mühendisi, ALARKO-CARRIER

"İlker Hocam gerek verdiği eğitime, gerekse hazırladığı mükemmel sunumla diğer eğitimcilerden farkını ortaya koymuştur. Kendisini tanımak çok büyük bir şereftir. Başarılarının devamını diler başka eğitimde görüşmeyi beklerim..."

– Mehmet Ferhan Nas, Satış Mühendisi, ALARKO-CARRIER

"Bu kadar kapsamlı ve yardımcı araç-gereçlerin kullanıldığı bir eğitime katılmamıştım. İçerik, sunum ve kalite mükemmeldi. Herşeyin düşünülmesi çok güzeldi. Teşekkürler..."

– Umut Alpagot, Satış Mühendisi, ALARKO-CARRIER

"Eğitim çok başarılı ve planlıydı. İlker Bey'e özellikle çok özel hazırlandığı, bütün ince detayları düşündüğü için çok teşekkür ederiz. Ayrıca eğitim sunumu da çok ilgi uyandırıcıydı."

– Volkan Arslan, Sistem Klima Ürün Yöneticisi, ALARKO-CARRIER

"Yatırım planlarının atıl olarak yapılma oranının yüksek olduğu bir ülkede belki de Talep Planlamanın önemi bir kez daha vurgulanmalı. Planlama, hayatın her alanında yer almalı (Talep Planlama eğitimini yeni almış olan katılımcı :)"

– B. Dilşat Aşan, İthalat Satış Sorumlusu, ALARKO-ALFARM

"Firmada talep planlama ihtiyacı doğduğu başlangıç döneminde, sağlam bir temel oluşturmak açısından katılınması gereken bir eğitim."

– Simay Antep, Ürün Müdürü, PENTİ

"Minimum hata ile maksimum kazanç sağlayabilmek için planlama yapmak ve stratejilerimizi değiştirmeye açık olmak şarttır."

– İlknur Özbil, Lojistik Sorumlusu, PENTİ 

"Artı bir değer kattığını düşünüyorum."

– Aydın Sezer, Üretim Planlama, HYUNDAI-ASSAN

"Ülkemizde ekonomi ile ilgili çok çalışmalar yapılıyor, özellikle satış kaynaklı olarak. Ancak bunların belli bir plan dahilinde olmadığı çok aşikar. Satışın talep kanadını göz önüne alarak ve bunu da planlı yapılabilmesi amacıyla daha çok yol kat etmemiz gerekiyor. İşte bu eğitimin bu yola çıkmak isteyen herkese geleceği daha net planlamak adına çok faydalar sağlayacağına inanıyorum. Teşekkürlerimle..."

– Kadir Yağız Yoltaş, Özel Satışlar Dept., BSH EV ALETLERİ

"Türkiye'deki birçok kurumda henüz uygulanmaya başlanan ve çok fazla da teknikleri bilinmeyen "Talep Planlama" konusunda çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Programın eğitimcisi İlker Bey'e bu konuda teşekkür ederim..."

– Seda Göksu Karakaş, Üretim Planlama Sorumlusu, BAHARİYE MENSUCAT

"Daha önce Genel Planlama eğitiminize katılmıştım. O eğitimde Talep Planlamadan yüzeysel olarak bahsedilmişti. Bu eğitimde Talep Planlama konusunda daha kapsamlı bilgiye ulaşmış olduk. Teşekkür ederim..."

– Hakan Haskan, Üretim Planlama Sorumlusu, BTA (TAV HOLDİNG)

"İki gün güzel bir eğitimdi, sıkıcı değildi, uygulamalı olması faydalı oldu. Teşekkür ederim..."

– Muhammet Kadir Marşan, Üretim Planlama, BTA (TAV HOLDİNG)

"Eğitimde bahsedilen modellerin, şirketimizde uygulanabileceği bir çok alan mevcut. Şirketin yeniliğe açık olmasıyla bu modellerin kullanılması paraleldir. Eğitim için teşekkür ederiz..."

– Burcu Tuğ, Satış Analizi ve Raporlama Uzmanı, BTA (TAV HOLDİNG)

"Talep tahmin çalışmalarımda kullanabileceğim, faydalı bilgiler edindiğim, güzel, zevkli bir eğitim oldu. Talep tahmin çalışmaları esnasında kullandığım tekniklerde eksik olan yönleri, eklemem gereken çalışmaları görmemi sağlayan bir eğitim içeriğiyle karşılaştım. Bu faydalı ve zevkli eğitim için teşekkür ediyorum..."

– Sena Çetin, Planlama Mühendisi, İSBAK

"Yolun başında olan bir planlamacı olarak, vizyonumu genişleten faydalı bir eğitimdi. Çalışmakta olduğum sektörler bağdaştırabildiğim ve bağdaştıramadığım konular oldu. Bağdaştıramadığım konular üzerine eğitim sonrasında da devam edeceğim. Teşekkürler..."

– Özlem R. Savaş, Üretim Planlama Mühendisi, BESA

"Oldukça faydalı, dopdolu bir içeriye sahipti. Emeğinize sağlık. Teşekkürler..."

– Havva Tezcan, Planlama Müdürü, Haribo Şekerleme

"Kişisel ve kurumsal olarak fayda sağlayan bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Konusu, eğitim planı dökümanlar ve eğitmenimizin yeterli bilgiye sahip olması ve bize aktarımı oldukça iyiydi. Umarım bundan sonraki süreçte bu bilgileri etkin bir şekilde kullanabilir ve firmamıza katkı sağlayabiliriz. Teşekkürler..."

– Meryem Yaşar, Müşteri İlişkileri - İç Piyasa, HARIBO ŞEKERLEME

"Keyifli basit anlatımı ile konulara değiniliyor. Görsel olarak slaytlar anlatımı güzel destekliyor. Pazardan bilinen örneklerle anlatım destekleniyor..."

– Filiz Karalar, İhracat Müş. Hiz. Ve Proje Yön. Md., HARIBO ŞEKERLEME

"Talep planlama işim gereği ilk defa böyle bir eğitime katıldım. Benim için çok önemli ve değerli bilgiler oldu bu iki günlük süreç. Mutlaka bu bilgileriniz doğrultusunda iş değişimi bizi daha da şekillendirmiş olacağız. Ayrıca kişisel olarak çok açıklayıcı ve net bir anlatımınızla daha da iyi ve keyifli geçti. Rakamsal eğitimler genelde sıkıcı geçer :) Teşekkür ederiz. Saygılar..."

– Sevim Onur, Müşteri İlişkileri - İç Piyasa Şefi, HARIBO ŞEKERLEME

"Detaylar ile bu olmayan ama önemli ayrıntıları içeren bir eğitim de. Kurumsal olarak eğitim sonrasında işbirliğimizin daha da artacağını düşünüyorum (satış ve planlama açısından)."

– Hazal Polat, HARIBO ŞEKERLEME

"Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri ile ilgili dolu dolu geçirmiş olduğumuz iki gün süresi boyunca etkin, efektif, katılımcıların aktif olarak rol aldığı, sayısal veriler ve etkin örneklerle desteklenen görsel ve sözlü olan eğitimi sürecinde bireysel ve kurumsal olarak ziyadesiyle yararlandığınızın inancındayım. Desteğiniz ve emeğiniz için teşekkür ederiz..."

– Seda Balcı, HARIBO ŞEKERLEME

"İşbirlikçi ruhunun korunmasına yönelik başlangıç iyiydi. Hedef odaklı satış tahminlerini sunumu gayet anlaşılır ve uygulanabilir destekli idi..."

– Suna Sezer, HARIBO ŞEKERLEME

"Şirketimizin Talep Planlama sürecine mutlaka faydası olacak bir eğitim oldu. Talep Planlama ve Tahminleme tekniklerine daha sistematik ve profesyonel olarak yapmak isteyenlere faydalı olacaktır..."

– Tolga Maden, HARIBO ŞEKERLEME

“Tüm operasyonel süreçlerin başlangıç noktası olan Talep Planlama ve Satış Tahminleri eğitiminin farkındalık yaratması açısından tüm tedarik zinciri üyelerine verilmesinin yararlı olacağı kanaatindeyim…”

– Özer Özgüven, Ambar Operasyonları Müdürü, PAŞABAHÇE

"Üretici olan her kurumun ve çalışanlarının alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Satışın, satış planlamanın, sipariş planlamanın, lojistiğin, sevkiyatın… kısacası aktif tüm bölümlerin entegre çalışması gerektiğini bir kez daha görmüş olduk. İçeriği ve tahmin yapma teknikleriyle yeni bir ufuk açtığını söyleyebilirim. Doğru zamanda, doğru miktarda tahmin yapmak ve şirketin üretimle ilgili tüm birimlerine doğru iletmek başarıyı sağlayan büyük bir etkendir..."

– Zeynep Nilay Dayıoğlu, Satış Temsilcisi, PAŞABAHÇE

"Özellikle sanayi firmalarının uzun vadede başarısını ve verimini artırabilmesi için anahtar konulardan biri olan Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri eğitimini gerek içerik, gerek eğitimcinin bilgi birikimi, gerekse sağlanan dokümantasyon bağlamında oldukça tatminkar buldum. Eğitimin pratikte sağlayacağı faydalar işimizi kolaylaştıracaktır. Çok teşekkürler..."

– Aslı Ceren Kösemen Çınar, Global Promosyon Satışlar Şefi, PAŞABAHÇE

"Tüm kurumsal şirketler etkili talep planlama yaparak bütçelerini hazırlamalı. Kişisel çabalar dışında kurumlar bütçe yazılımlarına talep planlama yazılımları entegre etmelidir. Aksi takdirde yapılan talep planlamaları muhakeme ötesine gitmeyecektir."

– Burç Turgal, Yurtdışı Bölge Satış Şefi, PAŞABAHÇE

"Eğitimin çok faydalı olduğunu düşünmekle beraber ŞİŞECAM olarak uygulamanın biraz zaman alacağını düşünüyorum. Çalıştığım bölüm "Satış Planlama & Operasyonlar"dır. Yeni kurulan bir bölüm olup ilerleyen dönemlerde işimize yarayacak bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Satış & Operasyon Planlama eğitimi olduğunda da katılmak isterim... "

– Özlem Yavuzer, Satış Planlama Memuru, PAŞABAHÇE

"Hazırlanan sunumun detaylandırılması ve güncel örnekler ile anlatımı güzeldi. Yapılan örnekler konu anlatımı ile birlikte alınan eğitimin daha iyi anlaşılmasını sağladı. Teşekkürler..."

– Çağdaş Bora Kayhan, Satış Temsilcisi, PAŞABAHÇE

"İlker Bey konuya hakimiyetiyle göz doldurdu. Benzer bölümlerden mezun olmamız sebebiyle her ne kadar ders içeriğine aşinalığım olsa da bilmediğim detayları öğrenme, gerçek hayattaki uygulamalarıyla bağlantı kurma ve kendimi geliştirme fırsatı buldum. İleride kendisinin verdiği diğer eğitimlere de katılmayı isterim. Teşekkürler..."

– Muammer Murat Günal, Satış Destek & Saha Kontrol Şefi, PAŞABAHÇE

"Özellikle güzel bir yazılım ile desteklendiğinde, her kurum için çok faydalı olabilecek talep modelleme tekniklerini gördük. Kişisel olarak eğitimi çok faydalı buldum. Size de ilginiz, konuya hakimiyetiniz ve sabrınızdan ötürü teşekkür ederim..."

– Burak Hızal, Satış Temsilcisi, PAŞABAHÇE

"Tüm tahmin yöntemleri hatalıdır bazıları faydalıdır. İlker Bey konusuna hakim, mutlaka faydalı olacağını düşündüğüm kapsamlı bir program hazırlamış. Teşekkür ederim..."

– İsmail Acar Eryener, Yurtdışı Bölge Satış Şefi, PAŞABAHÇE

"Faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. (Sadece planlama ve tahmin teknikleri açısından değil excel açısından da yararlı oldu bu arada). Teşekkür ederiz..."

– Selin Atçel Anık, Yurtdışı Bölge Satış Şefi, PAŞABAHÇE

"Kesinlikle alınması gereken bir eğitim, teşekkürler..."

– Sema Güner, Global Promosyon Satışlar Şefi, PAŞABAHÇE

"Planlama ve tahmin modelleri üzerinde çalışan arkadaşlar için oldukça faydalı bir eğitim. Teşekkür ederiz. Özellikle excel uygulamaları olması konuları pekiştirmek açısından güzel oldu..."

– Ahu Yaşa, Kurumsal Planlama, TÜRK TELEKOM

"Etkin talep planlama ve planlama tekniklerinin süreçlerimizde uygulama yöntemlerinin de faydalı bir eğitim olmuştur. Teşekkür ederim, saygılarımla..."

– Eda Arısoy, Kurumsal Ticari Raporlama, TÜRK TELEKOM

"Kurumların, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetler ile iyi geceler sadece satış veya sadece üretim odaklı olmaktan ziyade tüm birimleriyle dış paydaşlarıyla bilgi paylaşımı esaslı planlama yapması gerektiğini düşünüyorum. Talep ve tahmin dengesi göz önüne alınarak operasyonel ve lojistik maliyetler en fazla indirilerek potansiyel satışların tamamının gerçekleştirilebilmesi adına bu tarz eğitimlerin alınması faydalı olacaktır. Geleneksel veya deneysel metotlar yerine bilimsel metotları esas almak adına bu eğitimin katma değer sunacağını düşünüyorum..."

– Ertuğrul Erçel, Kamu Satış Yöneticisi, TÜRK TELEKOM

"Bu eğitimle kurumlar ve çalışanlar ileriye dönük tahminleri ile kat edecekleri yolu önceden belirlenerek profesyonel hayatta sürprizlerle karşılaşmalarını engelliyor olacaktır. Günümüz pazar koşullarında bu eğitimdeki tahminlemeleri kullanarak daha net gerçeklerle yüz yüze gelecek ve beklentilerini bu düzeyde daha net belirleyebileceklerdir..."

– Hatice Güney, Kanal Kazançları Uzmanı, TÜRK TELEKOM

"Hizmet ve üretim sektörlerinde daha analitik ve nokta atışı talep tahminleri oluşturabilme adına faydalı olabileceğini düşünüyorum..."

– Kıvanç Güngör, Kamu Satış Yöneticisi, TÜRK TELEKOM

"Tahminleme yaparken kullanılabilecek basit formüller ile ilgili bilgi vererek işimizi kolaylaştıran bir eğitim..."

– Lerzan Şahin, Satış Yatırım Verimlilik Uzmanı, TÜRK TELEKOM

"Bu eğitimin üst yöneticilerle ve karar verilecilerle beraber alınması daha sağlıklı olacaktır. Kendi şirketimiz dahil tüm şirketlerin profesyonel bir şekilde satış tahminlerini yapıyor olması lazım..."

– Osman Satır, Kamu Satış Yöneticisi, TÜRK TELEKOM

"Özellikle süreç iyileştirme, iş mükemmelliği ve verimli bir üretim ve operasyon yönetimi için öneririm. Teorinin süreç içerisinde rakamlara yansımasını sistematik olarak görmek açısından son derece yararlı bir eğitim..."

– Şebnem Güvenç, Kurumsal Özel Hizmetler Uzmanı, TÜRK TELEKOM

"Talep Planlama alanının günümüz şartları altında birçok farklı sektördeki kurumların ihtiyaç duyduğu, önümüzdeki dönemde de bu ihtiyacın giderek artacağı bir alan olduğunu düşünüyorum. Optimum Planlama eğitimi ile planlamanın geniş dünyasına girerek ufkunuzu geliştirebilirsiniz..."

– Salih Bedir, Ticari Pazarlama Uzmanı, AVEA

"Özellikle üretim ve perakende sektörleri için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hizmet sektöründe ise talep planlama anlamında yeni bakış açıları sağladığını ve bu anlamda katkısı olduğunu düşünüyorum."

– Göze Oyal, Satış Geliştirme ve Planlama - Departman Müdürü, TTNET

"Talep planlama pek çok şirketin kendini geliştirmesi gereken, rekabet arttıkça değeri daha da anlaşılacak bir alandır. Eğitim sırasında ve sonrasında kendi adımıza pek çok gelişim miktarı tespit ettik."

– Özgür Oğuz, Satış Geliştirme ve Planlama - Birim Yöneticisi, TTNET

"Her kurumun alması gereken bir eğitim..."

– Barış Çavuşoğlu, Satış Geliştirme ve Planlama - Uzman, TTNET

"Eğitim temel seviyeden başlayarak kısa sürede birçok konunun sunumu ile gerçekleşmesine rağmen akılda kalıcı detaylar ve hızlı ilerlemesi yönünden etkin gerçekleşti. Teşekkür ederiz..."

– Nazım Akkoyun, Satış Geliştirme ve Planlama - Yönetici, TTNET

"İlker Bey'in güler yüzü ve sadeleştirilmiş eğitmenliği sayesinde olabildiğince keyifli bir Talep Planlama eğitimine katılma imkanı buldum. Emekleriniz için teşekkürler..."

– Ceren Tuğçe Tunç, Satış Geliştirme ve Planlama - Uzman Yardımcısı, TTNET

"Gerçekten bütünü görmekte çok fayda sağlayan bir eğitimdi. Büyük resmi detaylandırmak ve detaylarda gizli kalan ayrıntıları ortaya çıkarmak için çok faydalı..."

– Fatih Keskin, Satış Geliştirme ve Planlama - Yönetici, TTNET

"Tüm kurum ve kişilerin bu eğitimi almaları iyi olacaktır. Yaptığımız işi başka bir bakış açısı ile görmemizi sağladı. Teşekkürler."

– Nezir Gürcan Dursun, Satış Geliştirme ve Planlama - Destek Elemanı, TTNET

"Yenilikçi ve detaylı bir eğitim oldu. Planlama ve tahminlemenin önemini eğitim ile daha da irdeleme fırsatı buldum. Her kurumun bu konuya mutlaka önemli derecede eğilmesini tavsiye ederim. Teşekkürler..."

– Mustafa Ulus, Satış Bütçe ve Raporlama - Uzman Yardımcısı, TTNET

"Talep tahminlemesi ve yönetimi çerçevesinde kurumlar hem kendilerinin hem de ürünlerin yaşam döngüsünü belirleyeceklerdir. Projesiz yapılan üstünkörü planlanmış tahminler askıda kalacaktır. Katılımcılar bu yönde bu eğitimden faydalanarak kurumlarına faydalı olacak, kendi özel işlerinde de katma değer alacaktır... "

– Veysel Samur, Kamu Satış Uzmanı, TTNET

"Öncelikle bu güzel eğitim için şirketime teşekkür ediyorum. İlker Bey'in pozitif yaklaşımı ve hakimiyeti sayesinde bir satış yöneticisi olarak konulara alternatif yaklaşımlarla bakabilirim. Optimum planlamanın şirketler için (küçük veya büyük) ne kadar önemli olduğunu, tespitlerin iyi yapılabilmesi için planlamanın öneminin bir kez daha ortaya koyulduğunu gördük. İlker Bey'e teşekkür ederim..."

– Hakan Yıldırım, Bayi ve Ofis Satış Yöneticisi, TTNET

"Her kurumun gelecekteki ürünlerin satışlarının tahmin edilmesi ile ilgili gerekli bir eğitimdir. Kurumların planlı bir şekilde satış faaliyetlerinde bulunması gerekli durumları (rakip, fiyat, müşteri analizi) tespit ederek pazar payını değerlendirmesi gerekir..."

– Nagihan Çolak, Satış Operasyon Uzmanı, TTNET

"Devam eden süreçteki eksik veya hatalı işleyen süreçlerin fark edilip değiştirilebilmesi için son derece faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Yasemin Şahin, Kanal Destek ve Lojistik Uzmanı, TTNET

"Güçlü bir şirket, uzun ömürlü bir kurum için verilerle yönetimin esas alınması gerekmektedir. Bu kapsamda verilen Talep Planlama eğitimi ile, bilindik olayların sistemsel ve veriler ile analizini öğrenmiş olduk. Sayın İlker Güçlü'ye teşekkürlerimi sunarım."

– Mustafa Çiğli, Satış & Pazarlama Md., SEYKOÇ ALÜMİNYUM

"Bir işletme için önemli konulardan biri olan taleplerin tahminine yönelik aldığımız eğitimin şirketimiz tarafından kullanılarak faydalı olacağı kanısındayım."

– Hilmi Bilgin, Genel Müdür Yardımcısı, TAVSAN

"Güzel ve başarılı bir eğitimdi, teşekkür ederim…"

– Ahmet Taşdelen, Satış & Pazarlama Müdürü, TAVSAN

"Üretim iki tekerlekli bisiklete benzer. Durursanız eğer düşersiniz. Bu nedenle Talep Planlama yöntemleri fiilen yapılırsa iyi bir verimlilik sağlanır ve israf önlenir."

– Tanju Ay, Planlama Sorumlusu, ÖZGE PLASTİK

"Üniversitede bu tarz dersleri alırken, neden böyle eğlenceli ve katılımcı olmayı sağlamıyorlar dedirten eğitim."

– Burcu Akar, Satın Alma Sorumlusu, EEC BİNA KONTROL SİSTEMLERİ

"İktisat ve ekonometri eğitim hayatım boyunca gördüğüm ama çoğu zaman sıkıldığım konuları, bu kadar severek ve beğenerek dinleyeceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. Unuttuğumu sandığım bu konuları bu kadar güzel anlattığınız için çok teşekkür ederim."

– Demet Hamurcuoğlu, Finansman Asistanı, EEC BİNA KONTROL SİSTEMLERİ

"Teoride kalmayan, günlük problemlerimizi de rahatça tartışabileceğiniz bir ortam arayışında iseniz doğru kurumdasınız..."

– Onur Özdemir, Planlama ve Lojistik Müdürü, KALESERAMİK

"Sunumu ve görsel içerikleri zengin bir eğitim oldu. Katma değerinin hem kişisel hem de kurumsal olarak çok yüksek olacağını düşünüyorum. Çok teşekkürler..."

– Serkan Özboyar, S&OP Yöneticisi, KALESERAMİK

"Yapmış olduğumuz işte eksik ve tamamladığımızda artı değer katacak bilgileri gördük. Bunların uygulanmasını sağlayacağız. Teşekkür ederiz..."

– Seda Uyan, Karo Planlama Yöneticisi, KALESERAMİK

"Eğitimin konusu ile ilgili çok fazla ayrıntıya girip ağırlaştırmadan, fiili hayatla alakalı daha teknik düşünebilmemize yardımcı olacak bir eğitim oldu. Yaşanan sıkıntılar ile alakalı farklı çözüm önerileri için ayrıntılı çalışmanıza ön ayak oldu diye düşünüyorum. Eğitim tam bir zihin açıcı ve yol gösterici oldu..."

– Sezgin Şahin, Banyo Planlama Yöneticisi, KALESERAMİK

 

Yorum Sayfaları:

1-100

101-200

201-300

301-400

401-500

501-600

601-700

701-800

801-900

901-1000


Referans sorgulaması için sizi eğitimlerimize katılmış kişilere yönlendirebiliriz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Eğitim ve öğrenme yaklaşımımızı inceleyip Eğitim Planlama ve Seçim Matrisi'mizi görüntülemek için tıklayınız.

Açık eğitim, kuruma özel eğitim veya danışmanlık hizmeti talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

BAŞA DÖN

 

 

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon